سپهر

پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی(مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان)

سپهر

پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی(مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان)

طبقه بندی موضوعی
جستجو در سایت
آخرین نظرات

آخرین مطالب

۱۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

سخنرانی فاطمیه شب سوم

لینک دانلود

سخنرانی فاطمیه شب چهارم

لینک دانلود

سخنرانی فاطمیه شب پنجم

لینک دانلود

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۲۵
یک نقطه

باسمه تعالی

برادر گرامی جناب مهندس جعفرزاده نماینده ی محترم مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

در روزهای اخیر بخشی از اظهارات تامل برانگیز جنابعالی در حوزه ی مسائل سیاسی کشور، تأسف و تأثر بسیاری از مومنین و دلبستگان به نظام مقدس اسلامی را برانگیخت وهمین ،انگیزه نوشتن این نامه گشت که از باب خیرخواهی و نصح بر مسئولین و کارگزاران همچون حضرتعالی قلم بر کف گرفته تا در روز قیامت محکوم به سکوت نابحق نگشته باشم و اگر خدا بخواهد بر وظیفه دینی امر به معروف و نهی از منکر اداء تکلیف نموده باشم.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۲۰
یک نقطه
 
مقدمه: ماه مبارک رمضان از فرصت های مغتنمی است که هیئات مذهبی میتوانند بنا به رسالت خود نسبت به تبلیغ شعائر دینی اهتمام داشته باشند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در باره ساختار شکل گیری و نحوه فعالیت هیئت های مذهبی گفتگوی کوتاهی داشته باشیم با حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی که از روحانیون پرتلاش و آشنا به مسائل جوانان شهر رشت هستند. ضمن تشکر از وقتی که به ما دادند توجه شما را به این گفتگو جلب می کنم.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۱۸
یک نقطه

آیا دعوت به محبت و فراموش نمودن اصحاب فتنه در انتخابات گذشته ریاست‌جمهوری یک تکلیف دینی و یا عمل اخلاقی است؟ معصومین که مظهر محبت اصیل و جلوه عشق حق به خلق خدایند با برهم‌زنندگان امنیت اجتماعی و فتنه‌گران در نظام اسلامی چگونه برخورد نمودند؟ در آیین قرآن و عترت نوع برخورد با فتنه‌گران نظام اجتماعی- سیاسی جامعه اسلامی را چگونه تعیین فرمودند؟ این نوشتار درصدد است به شیوه گذرا مبانی برخورد با فتنه‌گران را از منظر قرآن و سیره معصومین علیهم‌السلام پیگیری کند تا با تکلیف امروزمان در برخورد با اصحاب فتنه آشنا گردیم. فتنه در قرآن واژه فتنه در 30 آیه قرآن آمده است، فتنه در قرآن به پنج معنای مختلف به کار برده شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۱۶
یک نقطه

معرفت

بخشی از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مهدوی در جمع اعضای هیات محبین الرضا (علیه السلام)

بهترین آرزوها!

برای این که به حلاوت ذکر برسیم باید اول یک آشنایی و معرفت نسبت به اصل دعا داشته باشیم و باید برایمان روشن شود که ادعیه، همان آرزوهای جهت داری است که از کلام اهل بیت به ما نشان داده اند، به ما نشان می دهند که کدام آرزوها خواستنی است. دعا یعنی آرزوهای خواستنی از مظهر ربوبی. یکی از چیزهایی که موثر است تا به آرزوها برسیم، اول باید آرزوها را بشناسیم. دوم این که به کجا رجوع کنیم، تا به ما بگویند کدام آرزو بهترین آرمان است. دیشب مقدمتاً به بحثی رسیدیم که جان کلام ما شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۱۵
یک نقطه
سخنرانی حجت الاسلام مهدوی در هیأت محبین الرضا علیه السلام - محرم 88

 

ضرورت رجوع به انسان کامل - جلسه اول

در این مجلس گدایی و توسلِ شما بزرگواران، در مجلس محبت و ولایت نسبت به انسان کامل، در این مجلس عزای ابا عبدالله الحسین (علیه السلام)، بنا را بر این گذاشتم که ان شاءا... در نکته ی حساس قضیه کربلا، قضیه ی امام حسین (علیه السلام) و دغدغه تمامی ائمه عصمت و طهارت (علیهم السلام) که این دغدغه مهمترین عامل سعادت برای بشریت خواهد بود، مقداری متمرکز شویم و ذهن، دل و جانِ وجود خود را بر این امر متمرکز کنیم. شما که در مصیبت انسان کامل عزاداری می کنید، باید سِرِِّ این مطلب را بدانید که چه شد یک عده، کشش نداشتند، انسان کامل را تحمل کنند؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۱۴
یک نقطه
بخشی از صحبت های حجت الاسلام والمسلمین مهدوی در جمع اعضای هیات محبین الرضا (علیه السلام)

ما در مقام تئوری نسبت به نظام سکولار واکنش نشان می دهیم، اما در حال  حاضر در مقام عمل، همه یک پا سکولاریم. یک عده از مذهبی ها نگاهشون به دین، تنها یک نگاه  فردی است و اصلا وارد مباحث اجتماعی نمی شوند، یک عده دیگر هم وارد کارهای اجتماعی می شوند، بدون توجه به این که این فعالیت ها چقدر بر اساس مبانی دینی صورت می گیرد. در زمان امام صادق (ع) هم این جور ادم ها بسیار دیده می شدند یک عده به دنبال رهبانیت ومرجعه رفتند. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۱۲
یک نقطه
خلق حماسه سیاسی موجب تحقق حماسه اقتصادی می‌شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان گفت: خلق حماسه سیاسی، نظام سیاسی کشور را تثبیت کرده و موجب تحقق حماسه اقتصادی می‌شود.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت انتخابات 24 خرداد جاری را یکی از زمینه‌های رویارویی نظام مردم‌سالاری دینی با نظام روبه افول دموکراسی دروغین غربی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها برای نظام استکباری اهمیت ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: مشارکت سیاسی بالای مردم در انتخابات زمینه ظهور پیروزی دیگر در ارائه سبک زندگی اسلامی در عرصه حاکمیت سیاسی به منظور مقابله و مواجهه با نظام و حاکمیت سیاسی غرب است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۱۱
یک نقطه

باید هوشیار بود تا محرمانه بودن مذاکرات، فرصت جنگ روانی، تبلیغی و رسانه ای را به دشمنان دیرینه ملت ندهد

حجت الاسلام مهدوی در جمع خبرنگاران

حجت  الاسلام و المسلمین سعید مهدوی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان  که در دانشگاه گیلان برگزار شد افزود.

حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در  دانشگاه های استان گیلان در جمع اصحاب رسانه  در پاسخ به سوال مبنی محرمانه بودن مذاکرات   هسته ای ایران با ۱+۵ ، با تاکید بر اینکه این تصمیم کاملا شفاف نیست و  نمی توان در مورد بد و یا خوب بودن محرمانه شدن این مذاکرات اظهار اتی داشت  افزود: این انتظار می رود که دولت تدبیر و امید با هوشیاری  در سایه این  تصمیم  فرصت جنگ روانی، تبلیغی و رسانه ای را به دشمنان دیرینه این کشور و  ملت ندهد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۰۹
یک نقطه